- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ISAS88881 1m External SAS Cable is designed for high-performance networks, servers, workstations and desktops, supporting data transfer rates of up to 6 Gbps.
This durable Mini SAS cable features SFF-8088 to SFF-8088 plugs for connecting your external SAS devices (controllers, hard drives, SAN storage area network, etc.), and it is TAA-compliant for Federal (GSA Schedule) purchases.
Constructed of high quality materials this 1-meter SAS cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(ISAS88881)
StarTech 1m External Mini SAS Cable - Serial Attached SCSI SFF-8088 to SFF-8088
| SKU | ISAS88881 |
| Barcode # | 65030843805 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.001300000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





