- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The DVI92030202L Wyse DVI splitter cable features a male DVI-I connector which splits off to one female DVI-D cable as well as one female HD15 VGA cable, so you can simultaneously connect a DVI-D and a VGA display or projector to your Wyse terminal.
This high-quality dual monitor cable is a cost-effective replacement for your Wyse 920302-02L splitter cable, and is backed by StarTech.com’s lifetime warranty.
(DVI92030202L)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 104.9 g |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Cable Length | 20.32 cm |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Video Device |
| Monitor | |
| Projector | |
| Shielding | Yes |
| Features | Molded |
| Strain Relief | |
| Cable Characteristic | Splitter Cable |
| Cable Type | DVI/VGA |
| Connector Type on First End | DVI-I Digital Video - Male |
| Connector Type on Second End | DVI-D Digital Video - Female |
| HD-15 - Female | |
| Connector Plating | Gold |
| American Wire Gauge | 28 AWG |
| Supported Resolution | 1920 x 1200 |
| Connector on First End Details | 1 x 29-pin DVI-I Digital Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 25-pin DVI-D Digital Video - Female |
| 1 x 15-pin HD-15 - Female |
General Information
| Product Type | Video Cable |
| Manufacturer Part Number | DVI92030202L |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 8in Wyse DVI Splitter Cable - DVI-I to DVI-D and VGA - M/F |
| Brand Name | StarTech.com |
| SKU | DVI92030202L |
| Barcode # | 65030856300 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.001350000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





