- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(COMP2VGA)
Interfaces/Ports
| Audio Line In | Yes |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Technical Information
| Platform Supported | PC |
| Video Formats | S-Video |
| DVD | |
| RGB | |
| Maximum Resolution | 1280 x 1024 |
| Frequency Range | 50Hz to 60Hz Vertical |
| 31.25kHz to 31.4685kHz Horizontal |
Miscellaneous
| Additional Information |
Applications/Solutions: Features: |
| System Requirements |
|
General Information
| Product Type | Signal Converter |
| Manufacturer Part Number | COMP2VGA |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | Composite and S-Video to VGA Video Converter |
| Brand Name | StarTech.com |
| SKU | COMP2VGA |
| Barcode # | 65030789424 |
| Brand | Startech |
| Shipping Weight | 0.6400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





