Don't pay: $768.00
$446.00
SAVE $322.00 (42%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ULTIMATE IN PERFORMANCE
A PowerPrecision Plus smart battery powers the DS8178 for up to 24 hours of continuous scanning on a single charge. The unique programmable charge indicator on the scanner lets you see at a glance when the battery needs charging, so you can ensure that your workers always start their day with a scanner that has ample power for the busiest shift. And with our proprietary Wi-Fi Friendly Mode, only from Zebra, you can confidently implement Bluetooth cordless models without creating interference on your wireless LAN (WLAN).
(DS8108-SR00007ZZWW)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
1D: 2D:
|
| Connectivity Technology | Cable |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 2D |
| 1D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 153.1 g |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 167.6 mm |
| Width | 66 mm |
| Depth | 106.7 mm |
| Product Color | Twilight Black |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS8108-SR00007ZZWW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS8108 |
| Product Name | DS8108 Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS8100 |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | DS8108-SR00007ZZWW |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





