- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC adapters provides an easy and effective way to convert a DisplayPort signal from a computer for viewing on a display with a Mini DisplayPort input. The ALOGIC adapter is designed for affordability and value for money for your everyday applications.
Connect the DisplayPort end of the adapter to your computer and the Mini DisplayPort connector of your cable connected to the display. The adapter has an ABS construction for durability and uses shielded cable for minimal loss of signal.
* Physical Characteristics: Cable Length: 20cm | Colour: Black | Aluminium and Mylar shielding to help eliminate EMI and RFI
* Warranty: 1 Year
* Output: Mini DisplayPort
* Input: DisplayPort
* Resolution: Up to 3840 x 2160
* Durable DisplayPort connectors.
* Gold Plated connectors for best connectivity and minimum loses.
(DPMDP-15MF)
| SKU | DPMDP-15MF |
| Barcode # | 9350784013873 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.025m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000375000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





