- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The Micro HDMI (M) & Mini HDMI (M) to HDMI (F) Adapter - Male to Female is used to convert a Micro HDMI or Mini HDMI connector to a full sized Type A HDMI connector. This enables to use a currently installed standard HDMI cable with Micro HDMI or Mini enabled device without the need of a complete new installation.
* Data Rate: Uncompressed Audio and Video
* Physical Characteristics: Moulded design for durability
* Warranty: Lifetime
* Output: HDMI Type A Female x 1
* Input: HDMI Type D Male x 1, HDMI Type Male x 1
Package Includes
Mini & Micro HDMI to HDMI Adapter x 1
* Moulded design for durability
* Transmits uncompressed Audio and Video.
* Warranty: Lifetime
(HDSPLR)
| SKU | HDSPLR |
| Barcode # | 9350784013682 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





