- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP7557)
Power Description
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 16 A |
| Power Rating (Watt) | 11 kW |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | AP7557 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 42-Outlet PDU |
| Brand Name | Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.45 kg |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| Height | 1778 mm |
| Width | 56 mm |
| Depth | 44 mm |
| SKU | AP7557 |
| Barcode # | 731304254102 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 9.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






