- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(F2CD029BT)
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Technical Information
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Video Device |
| TV | |
| Monitor | |
| MacBook | |
| Projector | |
| Notebook | |
| Tablet PC | |
| Ultrabook | |
| Features | Molded |
| Cable Type | DVI/Mini DisplayPort |
| Connector Type on First End | Mini DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | DVI Digital Video - Male |
| Connector on First End Details | Mini DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | DVI Digital Video - Male |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | Video Cable |
| Manufacturer Part Number | F2CD029BT |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | Mini DisplayPort/DVI Video Cable |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | F2CD029BT |
| Barcode # | 722868967874 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





