- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AV10170BT)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS | |
| WEEE |
Technical Information
| Device Supported | Audio/Video Device |
| TV | |
| Monitor | |
| Projector | |
| Cable Type | HDMI/USB/VGA/mini-phone |
| Connector Type on First End | HDMI Digital Audio/Video |
| Connector Type on Second End | Mini-phone Stereo Audio |
| HD-15 | |
| Micro USB | |
| Connector on First End Details | HDMI Digital Audio/Video |
| Connector on Second End Details | 15-pin HD-15 |
| Mini-phone Stereo Audio | |
| Micro USB |
General Information
| Product Type | A/V Cable |
| Manufacturer Part Number | AV10170BT |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | AV10170 |
| Product Name | HDMI TO VGA Adapter |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | AV10170BT |
| Barcode # | 745883738427 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Shipping Cubic | 0.000270000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





