- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BPSE36V45ART2U)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Output Voltage | 36 V DC |
| Battery Capacity | 7000 mAh |
| Battery Characteristics | Spill-proof/Maintenance-free |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 24.20 kg |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 88 mm |
| Width | 438 mm |
| Depth | 430 mm |
General Information
| Product Type | External Battery Pack |
| Manufacturer Part Number | BPSE36V45ART2U |
| Manufacturer Website Address | http://www.cyberpower.com/au |
| Manufacturer | CyberPower Systems, Inc |
| Product Model | BPSE36V45ART2U |
| Product Name | BPSE36V45ART2U External Battery Pack |
| Brand Name | CyberPower |
| SKU | BPSE36V45ART2U |
| Barcode # | 4712364147586 |
| Brand | CYBERPOWER |
| Shipping Weight | 24.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





