Don't pay: $5,696.00
$4,754.00
SAVE $942.00 (17%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SRTG192XLBP2)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 116 kg |
| Height | 175 mm |
| Width | 440 mm |
| Depth | 700 mm |
Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Output Voltage | 192 V DC |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Maximum Battery Life | 5 Year |
| Minimum Battery Life | 3 Year |
General Information
| Product Type | UPS Battery Pack |
| Manufacturer Part Number | SRTG192XLBP2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 4 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Smart-UPS RT 192V 32x5Ah BP Without Rail Kit |
| Product Line | Smart-UPS |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | SRTG192XLBP2 |
| Barcode # | 731304411987 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 67.6000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






