- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP T530 8GB, 128GB M.2, IE, 2X DP, 1X VGA, W10IOT 64, 3YR
(6YG61PA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | |
| Chipset | |
| Dimensions | 3.5 x 20 x 20 cm |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | 1 USB 3.1 Gen 1; 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 1; 1 headset connector; 2 DisplayPort™ 1.2; 2 USB 2.0; 1 RJ-45; 1 power connector; 2 USB 3.1 Gen 1; 1 configurable port (choice of serial, VGA or coaxial port) |
| Graphics | AMD Radeon™ R2E Graphics (Integrated) |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 8 GB DDR4-1866 SDRAM (1 x 8 GB) |
| Operating System | Windows® 10 IoT Enterprise 64-bit |
| Power Supply | 45 W, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy saving automatic power-down, surge tolerant external adapter |
| Processor | AMD GX-215JJ Dual-Core APU SoC with Radeon™ R2E Graphics (1.5 GHz base frequency, up to 2 GHz burst frequency, 1 MB cache) |
| Product Family | HP |
| Storage Capacity | 128 GB Flash memory |
| Storage Type | 128 GB Flash memory |
| Weight | 0.96 kg |
| Wireless |
| SKU | 6YG61PA |
| Barcode # | 1.93905E+11 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer warranty: 3 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo P620 Workstation Threadripper Pro 3955WX 64GB 512GB+2TB A4000 Win10 Pro
$10,499.00 $10,919.00





