- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

HP P22 G4 22" Full HD Anti-Glare IPS Monitor - Native Resolution: Full HD (1920x1080) - Response Time: 5ms GtG - Aspect Ratio: 16:9 - Brightness: 250 cd/m2 - Contrast Ratio: 1000:1 - Panel Type: IPS - I/O: VGA, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 - VESA Mountable - Tilt Adjustable - Low Blue Light Mode - 1A7E4AA - 3 Years Limited Warranty
(1A7E4AA)
Specifications
| 3D Support | |
| Accessories | HDMI cable; VGA cable; AC power cable |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Box Weight | 5.65kg |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Built-in Speaker | No |
| Colour | Black |
| Contrast Ratio | 1000:1 static; 8000000:1 dynamic |
| Dimensions with stand | 49.73 x 21.16 x 45.49 cm |
| Input Connector | 1 DisplayPort™ 1.2 in (with HDCP support); 1 HDMI 1.4 (with HDCP support); 1 VGA |
| Panel Size | 54.61 cm (21.5") |
| Panel Type | IPS |
| Power Supply | Input voltage 100 to 240 VAC |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Response Time | 5ms GtG (with overdrive) |
| Stands | Included |
| Viewing Angle | 178° |
| Wall Mounting | 100 mm x 100 mm VESA |
| Warranty | 3 year parts and labour limited warranty. |
| Weight | 4.14kg (unpacked with stand) |
| SKU | 1A7E4AA |
| Barcode # | 195122230791 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 4.1000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Year Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





