- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo Professional Wireless Keyboard and Mouse Combo - Plug-and-Play - 2.4GHz Wireless- 3-Zone Keyboard - Dedicated Media Keys - Dedicated Full-Size Mouse - 1600dpi Laser Sensor - Connect with 1 USB Nano Receiver - 4-Way Scroll Wheel - 4X30H56796 - 2 Years Limited Warranty
(4X30H56796)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 4X30H56796 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Professional Wireless Keyboard and Mouse Combo - US English |
| Product Line | Professional |
| Brand Name | Lenovo |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
Pointing Device
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Number of Total Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| SKU | 4X30H56796 |
| Barcode # | 889561017265 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 1.1300kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.546m |
| Shipping Cubic | 0.004914000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





