- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkVision S22e-20 Monitor - Panel Size: 21.5" - Panel Type: VA - Resolution: FHD 1920x1080 - Aspect Ratio: 16:9 - Refresh Rate: 75Hz - Response Time: 4ms Extreme, 6ms Normal - Brightness: 250 nits - Contrast Ratio: 3000:1 - Colours: 72% NTSC, 16.7 Million - Speakers: No - I/O: HDMI 1.4, VGA, 3.5mm Out - Ergonomics: Tilt - VESA: 100x100mm - AMD FreeSync - 62C6KAR1AU
(62C6KAR1AU)
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
Video
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR 8.0 |
| Energy Star | Yes |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 62C6KAR1AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | S22e-20 |
| Product Name | ThinkVision S22e-20 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Physical Characteristics
| Height | 405.1 mm |
| Width | 489.3 mm |
| Depth | 173.1 mm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.25 mm |
| Features | Low Blue Light |
| Viewable Screen Size | 54.6 cm (21.5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Horizontal Frequency | 54 kHz to 90 kHz |
| Vertical Frequency | 49 Hz to 76 Hz |
| Screen Size Class | 558.80 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| SKU | 62C6KAR1AU |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 4.3000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





