- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Verbatim In Ear Headphones White/ Rose GOLD
(66121)
Interfaces/Ports
| Host Interface | Mini-phone (3.5mm) |
Microphone
| Microphone Design | On-cable |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Earpiece
| Earpiece Design | Earbud |
| Earpiece Type | Binaural |
| Driver Size | 0.9 cm |
General Information
| Product Type | Earset |
| Manufacturer Part Number | 66121 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com.au |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | Urban Sound Eargear |
| Product Line | Urban Sound |
| Brand Name | Verbatim |
Physical Characteristics
| Colour | White |
| Rose Gold | |
| Form Factor | In-ear |
Technical Information
| Cable Length | 120 cm |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sound Mode | Stereo |
| Sound Pressure Level | 100 dB |
| Connectivity Technology | Wired |
| Minimum Frequency Response | 20 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Connector Plating | Gold Plated |
| SKU | 66121 |
| Barcode # | 6943760261219 |
| Brand | VERBATIM |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





