Key Features
- Modular toolless design allows for quick and easy installation without the need for tools
- Occupies unused rack space to prevent air recirculation, maintaining optimal airflow
- Includes ten 1U panels, providing ample coverage for large racks
- Helps maintain proper rack temperatures by promoting top-to-bottom airflow movement
Description
Modular toolless 1U Airflow Management Blanking Panel to prevent air recirculation by occupying unused rack space (Qty 10)
×
(AR8136BLK)
Specifications - AR8136BLK
Overview
| Presentation | Modular toolless 1U Airflow Management Blanking Panel to prevent air recirculation by occupying unused rack space (Qty. 10). |
| Lead time | Usually in Stock |
Main
| Number of rack unit | 10U |
| Provided equipment | User manual |
Physical
| Colour | Black |
| Height | 45 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 28 mm |
| Net weight | 0.09 kg |
| Mounting location | Front |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Rack-mounted |
| USB compatible | No |
Packing Units
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 10.5 cm |
| Package 1 Width | 52.6 cm |
| Package 1 Length | 24.9 cm |
| Package 1 Weight | 1.64 kg |
| SKU |
AR8136BLK |
| Barcode # |
731304219200 |
| Brand |
APC |
| Shipping Weight |
1.5800kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review