- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SURT002)
Technical Information
| Power Rating | 5 kVA |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Isolation Transformer |
| Manufacturer Part Number | SURT002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SURT002 |
| Product Name | 5kVA Tower/Rack Mountable Isolation Transformer |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Additional Information | Units per Pallet: 6 |
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 56.70 kg |
| Form Factor | Tower/Rack Mountable |
| Rack Height | 3U |
| Height | 431.8 mm |
| Width | 129.5 mm |
| Depth | 660.4 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | SURT002 |
| Barcode # | 731304217794 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 55.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






