- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7753)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 20.10 kg |
| Height | 508 mm |
| Width | 720.1 mm |
| Depth | 438.9 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Airflow Cooling System |
| Manufacturer Part Number | AR7753 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7753 |
| Product Name | Airflow Cooling System |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR7753 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 60.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






