- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SRT6RMM)
Power Description
| Power Source | AC |
Miscellaneous
| Application/Usage | UPS |
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | UPS Marine Filter |
| Manufacturer Part Number | SRT6RMM |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | 5kVA and 6kVA Marine Filter Rack-Mount |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.73 kg |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 4.4 cm |
| Width | 48.3 cm |
| Depth | 33 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | SRT6RMM |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 6.7300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






