- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACDC1016)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Door Panel |
| Manufacturer Part Number | ACDC1016 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ACDC1016 |
| Product Name | Door and Frame Assembly SX to SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 68.04 kg |
| Height | 1993.9 mm |
| Width | 1320.8 mm |
| Depth | 76.2 mm |
| SKU | ACDC1016 |
| Barcode # | 731304241928 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 90.9100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






