- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
APC SmartUPS/SmartUPS RT 2 Post Rail Kits
SKU: AP9625 | Brand: APC Brand
Key Features
- APC SmartUPS/SmartUPS RT 2 Post Rail Kits
- Mounting Kits APC 2-Post Mounting Kit - Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs
- Includes Installation guide, Mounting Hardware & Rack Mounting brackets
- UPS - Uninterruptible Power Supplies RT TWO POST RAIL KIT
- 1 year repair or replace warranty
Description
Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs.
Downloads & Documents
Compatible Products & Accessories
×
(AP9625)
Specifications - AP9625
Overview
| Presentation | Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs. |
| Lead time | Usually in Stock |
Main
| Product or component type | Mounting kit |
| Number of cables | 1 |
| Provided equipment | Installation guide Mounting hardware Rack mounting brackets |
| Range of product | Smart-UPS Accessories |
Physical
| Height | 89 mm |
| Width | 51 mm |
| Depth | 267 mm |
| Net weight | 1.36 kg |
| Mounting mode | Rack-mounted |
Packing Units
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 12 cm |
| Package 1 Width | 28 cm |
| Package 1 Length | 21 cm |
| Package 1 Weight | 3 kg |
Contractual warranty
| Warranty (in months) | 12 |
| SKU | AP9625 |
| Barcode # | 731304219606 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 3.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





