Key Features
- Suitable for 5kVA systems for secure output connections
- Comes with an installation guide for straightforward setup
- Measures 12.2 cm height, 19.8 cm width, and 4.3 cm depth
- Ensures reliable performance in various environments
Description
Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs.
×
(SRT001)
Specifications - SRT001
Overview
| Presentation | Accessory solutions to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs. |
| Lead time | Usually in Stock |
Main
| Product or component type | I/O module |
| Range of product | Smart-UPS Accessories |
General
| Provided equipment | Installation guide |
Physical
| Depth | 43 mm |
| Height | 122 mm |
| Net weight | 0.55 kg |
| Width | 198 mm |
Packing Units
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 13.7 cm |
| Package 1 Width | 25.9 cm |
| Package 1 Length | 18.8 cm |
| Package 1 Weight | 0.82 kg |
| SKU |
SRT001 |
| Barcode # |
731304310778 |
| Brand |
APC |
| Shipping Weight |
0.6800kg |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write a product review