- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SURT013)
Miscellaneous
| Additional Information | High density, double-conversion on-line power protection with scalable runtime |
| Compatibility | APC Smart-UPS RT 20000 UPS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 15 kg |
| Height | 8.9 cm |
| Width | 43.2 cm |
| Depth | 63.5 cm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | UPS Stand |
| Manufacturer Part Number | SURT013 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Smart-UPS Utility Cart |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Application/Usage | UPS |
| Features | Leveling Feet |
| Adjustable Feet | |
| Maximum Load Capacity | 1179.34 kg |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Type | Wheel |
| SKU | SURT013 |
| Barcode # | 731304262350 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 15.2700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






