- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYCFXR9)
Miscellaneous
| Additional Information |
Regulatory Approvals: |
| Compatibility | APC Symmetra PX96/160 kW UPS |
General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
| Manufacturer Part Number | SYCFXR9 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYCFXR9 |
| Product Name | SYCFXR9 Battery Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 345 kg |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1070 mm |
| SKU | SYCFXR9 |
| Barcode # | 731304257615 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 379.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






