Don't pay: $38,953.00
$37,454.60
SAVE $1,498.40 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACFD12-T)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 269.56 kg |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1991 mm |
| Width | 1070 mm |
| Depth | 750 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Cooling System |
| Manufacturer Part Number | ACFD12-T |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ACFD12-T |
| Product Name | Cooling Distribution Unit 12 Circuit, Bottom/Top Mains, Top Distribution Piping |
| Brand Name | Schneider Electric |
| SKU | ACFD12-T |
| Barcode # | 731304276982 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 314.5500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






