- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBACS125)
Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
General Information
| Product Type | Door Access Control Panel |
| Manufacturer Part Number | NBACS125 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBACS125 |
| Product Name | NetBotz 125kHz Rack Access Control |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | Schneider Electric |
Network & Communication
| Ethernet Technology | Ethernet |
Technical Information
| Application/Usage | Rack Cabinet |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC NetShelter SX Enclosures |
Physical Characteristics
| Form Factor | Rack Mountable |
| Height | 44 mm |
| Width | 432 mm |
| Depth | 59 mm |
| SKU | NBACS125 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 5.2100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






