- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYBFXR3RMI)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
| Manufacturer Part Number | SYBFXR3RMI |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYBFXR3RMI |
| Product Name | Battery Array Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Symmetra LX UPS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 26.82 kg |
| Height | 215 mm |
| Width | 472 mm |
| Depth | 686 mm |
| SKU | SYBFXR3RMI |
| Barcode # | 731304221708 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 30.9200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






