- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
EATON Powerware 9PX/SX Rail Kit - (650mm-1050mm depth adjustment)
(9RK)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Product Information
| Device Supported | UPS |
| Rack | |
| Maximum Adjustable Depth | 105 cm |
General Information
| Product Type | Rack Mount |
| Manufacturer Part Number | 9RK |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Name | Rack Kit 9PX |
| Brand Name | Eaton |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4 kg |
| Height | 5 cm |
| Width | 10 cm |
| Depth | 69 cm |
| Product Color | Black |
| Silver |
| SKU | 9RK |
| Barcode # | 743172039736 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.695m |
| Shipping Cubic | 0.004170000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





