- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP9512THBLK)
Technical Information
| Humidity Accuracy | ±3% |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | Temperature & Humidity Sensor |
| Manufacturer Part Number | AP9512THBLK |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Temperature & Humidity Sensor |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Additional Information | Product Orientation: Rack |
| Package Contents |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 110 g |
| Height | 64 mm |
| Width | 38 mm |
| Depth | 22 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AP9512THBLK |
| Barcode # | 731304205159 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






