- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACCS1007)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | ACCS1007 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ACCS1007 |
| Product Name | NetShelter SX Air Containment |
| Product Line | NetShelter |
| Product Series | SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 28.33 kg |
| Rack Height | 42U |
| Height | 1911 mm |
| Width | 750 mm |
| Depth | 196 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | ACCS1007 |
| Barcode # | 731304257660 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 36.1400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






