- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACDC2408)
Miscellaneous
| Application/Usage | Door |
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Mechanical Lock |
| Manufacturer Part Number | ACDC2408 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Thermal Containment Door Lock |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 950 g |
| Height | 130 mm |
| Width | 116 mm |
| Depth | 205 mm |
| Product Color | Black |
| Green |
| SKU | ACDC2408 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.9500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






