Don't pay: $19,665.00
$18,909.10
SAVE $755.90 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYCFXR9-S)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
| Manufacturer Part Number | SYCFXR9-S |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYCFXR9-S |
| Product Name | SYCFXR9-S Battery Frame |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Symmetra PX UPS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 345 kg |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1070 mm |
| SKU | SYCFXR9-S |
| Barcode # | 8034115943619 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 379.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






