- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SURT001)
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
General Information
| Product Type | Isolation Transformer |
| Manufacturer Part Number | SURT001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SURT001 |
| Product Name | 3000VA Isolation Transformer |
| Product Line | Smart-UPS |
| Product Series | RT |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Power Rating | 3 kVA |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 56.70 kg |
| Height | 129.5 mm |
| Width | 431.8 mm |
| Depth | 660.4 mm |
| SKU | SURT001 |
| Barcode # | 731304217787 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 45.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






