- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ACDC2406)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Door Post |
| Manufacturer Part Number | ACDC2406 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Thermal Containment Door Post, 1500 - 1800mm (60 - 72in) Aisle Width |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40.46 kg |
| Height | 31.8 cm |
| Width | 77.6 cm |
| Depth | 248.1 cm |
| SKU | ACDC2406 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 40.5400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






