- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(NBWL0455)
Display & Graphics
| Colour Supported | Colour |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Security Features | User-selectable password protection prevents unauthorized access |
General Information
| Product Type | Network Camera |
| Manufacturer Part Number | NBWL0455 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBWL0455 |
| Product Name | NetBotz Room Monitor 455 Security Camera |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 650 g |
| Height | 210 mm |
| Width | 170 mm |
| Depth | 95 mm |
Network & Communication
| Protocols | DNS |
| DHCP | |
| SOCKS | |
| SMTP | |
| TCP/IP | |
| HTTPS | |
| HTTP | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Ethernet | Yes |
| SKU | NBWL0455 |
| Barcode # | 731304268215 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.9600kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






