- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SRT010)
Power Description
| Voltage Rating | 96 V DC |
General Information
| Product Type | Battery Cord |
| Manufacturer Part Number | SRT010 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Smart-UPS SRT 15ft Extension Cable For 96VDC External Battery Packs 3000VA UPS |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.18 kg |
| Cord Length | 4.57 m |
Technical Information
| Device Supported | UPS |
| First End Connector Detail | 1 x Male |
| Second End Connector Detail | 1 x Male |
| SKU | SRT010 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 4.0900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






