- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(EPDU-PCG0B)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | EPDU-PCG0B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Cord Length | 50 cm |
Technical Information
| Device Supported | PDU |
| First End Connector Type | IEC 60309 16A |
| First End Connector Detail | 1 x 3-pin IEC 60309 16A Female |
| Second End Connector Type | IEC 60320 C20 |
| Second End Connector Detail | 1 x 3-pin IEC 60320 C20 Male |
| SKU | EPDU-PCG0B |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






