- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(QWBATT-QCMC1832-00)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 300 g |
Power Description
| Current Rating | 10 A |
Technical Information
| First End Connector Type | IEC 60320 C14 |
| First End Connector Detail | IEC 60320 C14 Female |
General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
| Manufacturer Part Number | QWBATT-QCMC1832-00 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Standard Power Cord |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | QWBATT-QCMC1832-00 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






