- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CS22D-AT)
| Computer Connections | 2 |
| Port Selection | Remote Port Selector |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x DVI-D Female (White) 2 x USB Type A Female 1 x USB Mini-B Female |
| KVM Ports | 2 x DVI-D Male (Black) 2 x USB Type A Male |
| LEDs | |
| Selected | 2 (Green) |
| Cable Length | |
| KVM | 2 x 1.2 m |
| Remote Port Selector | 1.8 m |
| Video Resolution | 1920 x 1200 @ 60 Hz |
| Power Consumption | DC5V:0.93W:9BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0 - 50˚C |
| Storage Temperature | -20 - 60˚C |
| Humidity | 0 - 80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.34 kg ( 0.75 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 9.95 x 9.66 x 3.01 cm (3.92 x 3.8 x 1.19 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS22D-AT |
| Barcode # | 672792004575 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.8400kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001980000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.









