- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(CMA-CEMB00XXBK1-GL)
Physical Characteristics
| Length | 42 mm |
| Height | 27 mm |
| Width | 57 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
General Information
| Product Type | Power Connector Adapter |
| Manufacturer Website Address | http://www.coolermaster.com |
| Manufacturer | Cooler Master Co., Ltd |
| Product Model | CMA-CEMB00XXBK1-GL |
| Product Name | ATX 24 PIN 90° ADAPTER |
| Brand Name | Cooler Master |
Technical Information
| Features | 90° Angled Connector |
| Connector Type on First End | ATX Power |
| Connector Type on Second End | ATX Power |
| Adapter Type | ATX |
| Connector on First End Details | 1 x 24-pin ATX Power |
| Connector on Second End Details | 1 x 24-pin ATX Power |
| SKU | CMA-CEMB00XXBK1-GL |
| Barcode # | 884102047220 |
| Brand | COOLER MASTER |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.090m |
| Shipping Cubic | 0.000450000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





