- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Dell AC511M Stereo Soundbar - Amplifier: Integrated - Dimensions (WxDxH): 40.6 x 4.9 x 3.9cm - Recommended Placing: Under-the-monitor - I/O: Headphones (mini-phone stereo 3.5 mm), Audio line-in (mini-phone stereo 3.5 mm), USB-A 2.0 - USB Powered - Included Accessories: Mounting bracket, rubber pad - AC511M - 520-AAOT - 3 Years Limited Warranty
(520-AAOT)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Power Description
| Power Source | USB |
General Information
| Product Type | Sound Bar Speaker |
| Manufacturer Part Number | 520-AAOT |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | AC511M |
| Product Name | Stereo Soundbar - AC511M |
| Brand Name | Dell |
Technical Information
| Features | Built-in Amplifier |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 454 g |
| Mount Type | Under Monitor |
| Height | 3.9 cm |
| Width | 40.6 cm |
| Depth | 4.9 cm |
| SKU | 520-AAOT |
| Barcode # | 884116311843 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 0.7200kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





