- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
DESCRIPTION
The mbeat Pro-M Stereo Turntable System is for the true vinyl enthusiast.Combining a traditional record player with modern music streaming capabilities, all encased in a sleek and simple design. Enjoy the quality sounds of 33 and 45 RPM vinyls with variable pitch control, all through a set of powerful stereo speakers. Stream music effortlessly with your smartphone or tablet with built-in Bluetooth receiver.
SPECIFICATIONS
DC Adapter: DC 12V/1.5A
Platter Size: 280mm
Speed: 33/45 RPM
Bluetooth Version: 4.2
Bluetooth Receive Area: Within 20m Radius
Rear Interfaces: DC In / Speaker / Audio Out / Auto Stop
Speaker Maximum Output Power: 30W
Speaker Specifications: 4 ?Î15W
PACKAGE CONTENTS
1 Stereo Turntable
2 Speakers
1 User Manual
(MB-TR518K)
DESCRIPTION
The mbeat Pro-M Stereo Turntable System is for the true vinyl enthusiast.Combining a traditional record player with modern music streaming capabilities, all encased in a sleek and simple design. Enjoy the quality sounds of 33 and 45 RPM vinyls with variable pitch control, all through a set of powerful stereo speakers. Stream music effortlessly with your smartphone or tablet with built-in Bluetooth receiver.
SPECIFICATIONS
DC Adapter: DC 12V/1.5A
Platter Size: 280mm
Speed: 33/45 RPM
Bluetooth Version: 4.2
Bluetooth Receive Area: Within 20m Radius
Rear Interfaces: DC In / Speaker / Audio Out / Auto Stop
Speaker Maximum Output Power: 30W
Speaker Specifications: 4 ?Î15W
PACKAGE CONTENTS
1 Stereo Turntable
2 Speakers
1 User Manual
| SKU | MB-TR518K |
| Barcode # | 9346396002091 |
| Brand | MBEAT |
| Shipping Weight | 5.5000kg |
| Shipping Width | 0.399m |
| Shipping Height | 0.256m |
| Shipping Length | 0.456m |
| Shipping Cubic | 0.046578000m3 |
Warranty: 12 Months
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





