Don't pay: $1,496.00
$1,206.00
SAVE $290.00 (19%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP ELITE 600 SFF G9 I5-12500 8GBX1-D5 256GB DVDRW W10P-W11DG
(6C9Y5PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
Network & Communication
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| LAN Manufacturer | Intel |
| LAN Model | I219-LM |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
| 230 V AC | |
| Maximum Power Supply Wattage | 260 W |
Storage
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
Display & Graphics
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 730 |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.04 kg |
| Form Factor | Small Form Factor |
| Height | 100 mm |
| Width | 338 mm |
| Depth | 308 mm |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | Tool-less Access |
| Security Slot | |
| Dust Filter | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| CECP | |
| EU WEEE | |
| RoHS | |
| EU RoHS | |
| TCO Certified | Yes |
Memory
| Maximum Memory Supported | 128 GB |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Number of Total Memory Slots | 4 |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
General Information
| Product Type | Desktop Computer |
| Manufacturer Part Number | 6C9Y5PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Elite Small Form Factor 600 G9 Desktop PC |
| Product Line | Elite |
| Product Series | 600 G9 |
| Brand Name | HP |
Processor
| Processor Speed | 3 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-12500 |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Maximum Turbo Speed | 4.60 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 11 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| HDMI (Rear) | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 3 |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 2 |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 4 |
| Number of USB 3.2 Gen 2x2 Type-C Ports | 1 |
| SKU | 6C9Y5PA |
| Barcode # | 196548723706 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.500m |
| Shipping Length | 0.230m |
Manufacturer Warranty : 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo P620 Workstation Threadripper Pro 3955WX 64GB 512GB+2TB A4000 Win10 Pro
$10,499.00 $10,919.00





