- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech Z333 2.1 Speakers System with Subwoofer - Total watts (RMS): 40W - 3.5mm input - RCA input - Headphone Jack - 980-001204 - 12 Month Limited Warranty
(980-001204)
Battery Information
| Battery Rechargeable | No |
Network & Communication
| Bluetooth | No |
Power Description
| Power Source | AC |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Interfaces/Ports
| USB | No |
| Apple Dock/Lightning Connector | No |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Satellite/Speaker Weight (Approximate) | 600 g |
| Subwoofer Weight (Approximate) | 2.50 kg |
| Subwoofer Height | 23 cm |
| Subwoofer Width | 23.2 cm |
| Subwoofer Depth | 15.7 cm |
| Satellite Speaker Height | 19.2 cm |
| Satellite Speaker Width | 10.8 cm |
| Satellite Speaker Depth | 5.7 cm |
Audio
| Speaker Configuration | 2.1 |
| RMS Output Power | 40 W |
| Subwoofer Type | Active |
| Wireless Speaker(s) | No |
Technical Information
| Features | LED Indicator |
| SoundClear | |
| Minimum Frequency Response | 55 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
General Information
| Product Type | Speaker System |
| Manufacturer Part Number | 980-001204 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | Z333 |
| Product Name | Z333 Speaker System |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 980-001204 |
| Barcode # | 97855115836 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 4.5100kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





