Don't pay: $4,795.45
$4,287.00
SAVE $508.45 (11%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP5808)
Display & Graphics
| Screen Size | 43.2 cm (17") |
Input Devices
| Pointing Device Type | TouchPad |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | China RoHS |
| RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 13.77 kg |
| Height | 43 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 711 mm |
Technical Information
| KVM Switch | No |
| KVM Technology | Analog |
| Number of Computers Supported | 8 |
| Device Type | LCD Rack Console |
General Information
| Product Type | LCD Rack Console |
| Manufacturer Part Number | AP5808 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP5808 |
| Product Name | AP5808 Rackmount LCD |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AP5808 |
| Barcode # | 731304278801 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 19.8700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






