Don't pay: $90.00
$55.00
SAVE $35.00 (39%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
_x000D_
_x000D_
_x000D_
_x000D_
_x000D_
_x000D_(CS22HF-AT)
| Computer Connections | 2 |
| Port Selection | Remote Port Selector |
| Connectors | |
| Console Ports | 1 x HDMI Female 2 x USB Type A Female |
| KVM Ports | 2 x HDMI Male 2 x USB Type A Male |
| LEDs | |
| Selected | 2 (Green) |
| Cable Length | |
| Computer | 2 x 1.2 m |
| Remote Port Selector | 1.8 m |
| Video | 1920 x 1080 @ 60 Hz; 1920 X 1200 @ 60Hz |
| Power Consumption | DC5V:1.518W:11BTU |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Storage Temperature | -20-60°C |
| Humidity | 0-80% RH, Non-condensing |
| Physical Properties | |
| Housing | Plastic |
| Weight | 0.26 kg ( 0.57 lb ) |
| Dimensions (L x W x H) | 8.24 x 6.65 x 2.52 cm (3.24 x 2.62 x 0.99 in.) |
| Note | For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format. |
| SKU | CS22HF-AT |
| Barcode # | 4710469341304 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





