Don't pay: $14,182.00
$13,636.40
SAVE $545.60 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYAXR9B9I)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | APC Symmetra LX Series UPS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 349.09 kg |
| Form Factor | External |
| Height | 602 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 726 mm |
General Information
| Product Type | Battery Unit |
| Manufacturer Part Number | SYAXR9B9I |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYAXR9B9I |
| Product Name | Extended Run Tower UPS Battery with 9 SYBT5 |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Hot Swappable | Yes |
| Output Voltage | 120 V DC |
| Battery Energy | 7776 VAh |
| Battery Characteristics | Spill-proof/Maintenance-free |
| Maximum Battery Life | 5 Year |
| Minimum Battery Life | 3 Year |
| SKU | SYAXR9B9I |
| Barcode # | 731304233794 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 180.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






