Don't pay: $42,356.00
$40,727.30
SAVE $1,628.70 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYCF8BF-8)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | APC Symmetra PX 80kW UPS |
General Information
| Product Type | Battery Cabinet |
| Manufacturer Part Number | SYCF8BF-8 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYCF8BF-8 |
| Product Name | UPS Battery Cabinet |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Hot Swappable | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 954.55 kg |
| Height | 2083 mm |
| Width | 610 mm |
| Depth | 902 mm |
| SKU | SYCF8BF-8 |
| Barcode # | 731304265740 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1000.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






