- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SYCFXR9-9)
Miscellaneous
| Additional Information |
Battery Information: Licenses: |
| Compatibility | APC Symmetra PX96/160 UPS |
General Information
| Product Type | Power Array Cabinet |
| Manufacturer Part Number | SYCFXR9-9 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | SYCFXR9-9 |
| Product Name | SYCFXR9-9 Battery Frame |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1209 kg |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1070 mm |
| SKU | SYCFXR9-9 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 1343.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






